click tracking

Selülit Bitkisel Çözüm

Selülit için ne yapmalı?  Bazı yiyecekler selülitin oluşmasını engelleyebilir. Selülite bitkisel çözümler arasında yer aldığı belirtilen biberiye ve ananas gibi yiyecekler bu konuda yardımcı olabilir.

Taze ananastaki bromelin enzimi yalnızca protein sindirimine yardımcı olmaz aynı zamanda da, şişkinliğin ve ödemin atılmasına da katkıda bulunarak selülitin meydana gelmesini önlemeye yardımcı olur.

Kan dolaşımını hızlandırıcı özelliğiyle biberiye de selülitin oluşmasına karşı engelleyicidir. 1 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış biberiye 1 bardak kaynar suyla 10 dakika demlenerek günde 2-3 bardak içilebilir.

Vücuttaki fazla suyun atılması için  maydanoz, beyaz ve kırmızı turp, kereviz, çilek tüketilmeli.

Kayısı, muz, kivi, böğürtlen gibi potasyum bakımından zengin olan meyveler yenilmeli.

Çilek, bacakları selülitten korumada etkilidir.

A, C, E vitaminleri bakımından zengin bir beslenme proğramı uygulanmalı  tuz, şeker, sigara ve  alkolden uzak durulmalı.

Posadan zengin yiyecekler yenerek bağırsakların düzenli çalışması ve toksik maddelerin vücuttan atılması sağlanmalı.

Selülit İçin Yağlar : Bitkisel yağ özleri, cilt tarafından kolayca emilir ve deriye nüfuz ederler. Selülit  için hazırlanmış olan karışımlar, kan dolaşımını hızlandırır, yağların parçalanmasına yardım ederler. Parçalanan yağlar, idrarla vücuttan atılır.

Selülit Kremleri : Yeşil çay ve nar özütleri, kafein,  alfa lipoik asit, peptidler, evening primrose oil, magnezyum, çinko içeren kremlerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Paylaş

*